Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Mantoloking Rd.Brick, NJ 08724
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 13, 2015
Property Information
Block86
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page14
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage---
Acreage6.25
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$212,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$212,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,499 | +5.2% |
| 2024 | $5,227 | +3.5% |
| 2023 | $5,050 | +1.3% |
| 2022 | $4,986 | +1.6% |
Property History
No events match the selected filters.