Skip to content

722 Princeton Ave.Brick, NJ 08724

Last Sale Date
Nov 20, 2024

Property Information

Block935
Lot46
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page52.3

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage---
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$654,500
94%
Improvement Value:$41,300
6%
Total Assessment$695,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,160+5.4%
2024$17,235+3.6%
2023$16,630+1.3%
2022$16,414+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0