Skip to content

17 Second Avenue Unit 3Seaside Heights, NJ 08751

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 4, 2005

Property Information

Block1001
Lot179
QualifierC0103
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1082

Building Details

Building Class39
Description2F
Dwellings1
ZoningR40E
Sq Footage1,386
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$375,000
61%
Improvement Value:$240,500
39%
Total Assessment$615,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,208+5.2%
2024$10,654+36.4%
2023$7,811+0.4%
2022$7,776+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015