Skip to content

Fort Avenue(Block 1043 Lot 480)Seaside Heights, NJ 08751

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 29, 2015

Property Information

Block1043
Lot480
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page112

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR40E
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$546+5.1%
2024$519-20.6%
2023$654+0.4%
2022$651+4.5%
Property History

No events match the selected filters.