Skip to content

31 Waterline RoadToms River, NJ 08755

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block564
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningVO
Sq Footage---
Acreage2.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$771,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$771,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,054+5.2%
2024$13,360-27.0%
2023$18,289+0.4%
2022$18,209+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0