Skip to content

362 Caudina AvenueToms River, NJ 08753

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 13, 2004

Property Information

Block604
Lot502
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRC
Sq Footage---
Acreage0.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$366,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$366,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,665+5.2%
2024$6,335+26.5%
2023$5,010+0.4%
2022$4,988+4.5%
Property History

No events match the selected filters.