Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
113 Tennyson AvenueToms River, NJ 08753
Other Exempt
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 1994
Property Information
Block714
Lot318
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page85
Building Details
Building Class10
Description1CB
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage6,120
Acreage1.2
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$360,000
39%
Improvement Value:$558,000
61%
Total Assessment$918,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.