Skip to content

1225 Raider WayToms River, NJ 08753

Last Sale Date
Aug 11, 1977

Property Information

Block753
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page88

Building Details

Building Class10
Description8118
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage8,118
Acreage72.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,232,000
22%
Improvement Value:$24,968,000
78%
Total Assessment$32,200,000

Sale
$0
DeedBook 3639, Page 102