Skip to content

46 Berkeley AvenueToms River, NJ 08753

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 18, 2022

Property Information

Block806
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page94

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR40A
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$112,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$112,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,040+5.2%
2024$1,939+20.9%
2023$1,603+0.4%
2022$1,596+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 13548, Page 342