Skip to content

633 Jackson AvenueToms River, NJ 08753

Last Sale Date
Nov 14, 2006

Property Information

Block845
Lot37
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR40A
Sq Footage---
Acreage2.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$219,200
80%
Improvement Value:$53,200
20%
Total Assessment$272,400

Sale
$0

Property Sale

SaleMulti
$6,000
DeedBook 3659, Page 548