Skip to content

4 Denmark LaneJackson, NJ 08527

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 29, 2009

Property Information

Block13601
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page136

Building Details

Building Class17
Description2SFL2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,242
Acreage1.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$323,500
37%
Improvement Value:$542,000
63%
Total Assessment$865,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,441+3.9%
2024$11,006+4.0%
2023$10,580+1.4%
2022$10,434+1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$420,000
DeedBook 12335, Page 1785

Property Built

Built

Year Built: 1978