Skip to content

255 E Veterans HighwayJackson, NJ 08527

Last Sale Date
Feb 4, 2009

Property Information

Block15601
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page1563

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$39,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,226+3.5%
2024$2,151+3.2%
2023$2,083+1.3%
2022$2,056+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0