Skip to content

10 Gaskin LaneJackson, NJ 08527

Built 1998

Last Sale Date
Jul 29, 2024

Property Information

Block15701
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page157

Building Details

Building Class17
Description2SFL2AG
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage2,340
Acreage1.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$275,200
31%
Improvement Value:$606,900
69%
Total Assessment$882,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,349+3.6%
2024$10,959+3.4%
2023$10,600+1.4%
2022$10,451+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1998