Skip to content

12 Wyoming DriveJackson, NJ 08527

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2023

Property Information

Block6103
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page61

Building Details

Building Class17
Description2SFS1AG
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage1,640
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$291,000
51%
Improvement Value:$278,300
49%
Total Assessment$569,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,889+4.0%
2024$6,627+4.0%
2023$6,371+1.4%
2022$6,282+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$291,000
Sq Ft1,640DeedBook 17786, Page 1864Recorded2/13/2020

Property Built

Built

Year Built: 1955