Skip to content

910 Woodlane RoadJackson, NJ 08527

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 16, 2016

Property Information

Block6303
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page63

Building Details

Building Class17
Description2SF2
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage2,666
Acreage0.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$289,000
47%
Improvement Value:$328,500
53%
Total Assessment$617,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,258+3.9%
2024$8,906+4.0%
2023$8,562+1.4%
2022$8,443+1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$373,000
DeedBook 12775, Page 910

Property Built

Built

Year Built: 1975