Skip to content

2135 W County Line RoadJackson, NJ 08527

Last Sale Date
Apr 24, 2024

Property Information

Block7701
Lot43
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class10
Description104 UNITS
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage---
Acreage8.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,640,000
20%
Improvement Value:$14,872,000
80%
Total Assessment$18,512,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$186,515+3.9%
2024$179,433+4.0%
2023$172,487+1.4%
2022$170,104+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0