Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Ivy Street(Block 1201 Lot 1)Forked River, NJ 08731
Vacant Land
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2024
Property Information
Block1201
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page59
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.29
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$14,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$14,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $367 | +6.8% |
| 2024 | $344 | +6.5% |
| 2023 | $323 | +3.3% |
| 2022 | $312 | +1.8% |
Property History
No events match the selected filters.