Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Lakeside Drive(Block 1422 Lot 32)Forked River, NJ 08731
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 28, 2012
Property Information
Block1422
Lot32
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page61
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$18,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2014 | $275 | +4.0% |
| 2013 | $264 | +2.4% |
| 2012 | $258 | +1.6% |
| 2011 | $254 | +40.4% |
Property History
No events match the selected filters.