Skip to content

Lacey RoadLacey Twp, NJ 02615

Vacant Land

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 6, 2004

Property Information

Block1427
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningOC
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$21,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$555+7.0%
2024$519+6.5%
2023$487+3.3%
2022$472+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$4,800
DeedBook 3744, Page 182