Skip to content

312 Cliff LaneForked River, NJ 08731

Built 1975

Last Sale Price
$113,900
Last Sale Date
Nov 19, 1987

Property Information

Block1433
Lot46
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class16
Description1330
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,330
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,000
38%
Improvement Value:$124,000
62%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,068+7.0%
2024$4,738+6.5%
2023$4,450+3.3%
2022$4,308+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$113,900
DeedBook 4616, Page 534

Property Built

Built

Year Built: 1975