Skip to content

721 Lake Barnegat Dr NoLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1970

Last Sale Price
$52,900
Last Sale Date
Jun 23, 1985

Property Information

Block1635
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class16
DescriptionF15
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,420
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,000
45%
Improvement Value:$97,100
55%
Total Assessment$175,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,437+7.0%
2024$4,148+6.5%
2023$3,896+3.3%
2022$3,772+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$52,900
DeedBook 4321, Page 361

Property Built

Built

Year Built: 1970