Skip to content

109 Marine PlazaForked River, NJ 08731

Built 2010

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 13, 2019

Property Information

Block236
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class16
Description2SF-O-2AG 2208
Dwellings1
ZoningC100
Sq Footage2,208
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,000
34%
Improvement Value:$195,900
66%
Total Assessment$296,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,523+7.0%
2024$7,034+6.5%
2023$6,606+3.3%
2022$6,395+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2010