Skip to content

24 Haines St EastLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1973

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Jan 6, 2005

Property Information

Block632
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page38.1

Building Details

Building Class16
Description2SF-2-1BG 2012
Dwellings1
ZoningR80
Sq Footage2,012
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,000
40%
Improvement Value:$149,400
60%
Total Assessment$247,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,269+7.0%
2024$5,861+6.5%
2023$5,505+3.3%
2022$5,329+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 12451, Page 673

Property Sale

Sale
$199,000
DeedBook 12145, Page 1157

Property Built

Built

Year Built: 1973