Skip to content

23 Bayberry DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1972

Last Sale Price
$67,500
Last Sale Date
Jun 28, 1985

Property Information

Block633
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page38.1

Building Details

Building Class16
Description2SF-2-1BG 2012
Dwellings1
ZoningR80
Sq Footage2,012
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,000
40%
Improvement Value:$145,600
60%
Total Assessment$243,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,173+7.0%
2024$5,771+6.5%
2023$5,420+3.3%
2022$5,247+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$67,500
DeedBook 4319, Page 329

Property Built

Built

Year Built: 1972