Skip to content

23 Hemlock DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1970

Last Sale Price
$102,000
Last Sale Date
Jul 19, 1990

Property Information

Block742
Lot28
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,703
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
37%
Improvement Value:$131,100
63%
Total Assessment$208,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,273+7.0%
2024$4,930+6.5%
2023$4,630+3.3%
2022$4,482+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$102,000
DeedBook 4849, Page 220

Property Built

Built

Year Built: 1970