Skip to content

102 North Point CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1972

Last Sale Price
$120,500
Last Sale Date
Dec 15, 1987

Property Information

Block745
Lot19
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class16
DescriptionF1S
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,557
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,000
38%
Improvement Value:$128,900
62%
Total Assessment$207,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,268+7.0%
2024$4,925+6.5%
2023$4,626+3.3%
2022$4,478+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$120,500
DeedBook 4623, Page 453

Property Built

Built

Year Built: 1972