Skip to content

217 Cedar DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1987

Owner
---
Last Sale Price
$455,000
Last Sale Date
Jul 28, 2025

Property Information

Block761
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 1896
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,602
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,000
31%
Improvement Value:$169,000
69%
Total Assessment$246,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,984+7.3%
2024$5,578+6.8%
2023$5,224+3.5%
2022$5,049+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$455,000
Sq Ft1,602DeedBook 20087, Page 188Recorded7/30/2025

Property Sale

SaleMulti
$179,900
DeedBook 10378, Page 1554

Property Built

Built

Year Built: 1987

Property Sale

SaleMulti
$8,000
DeedBook 4464, Page 554