Skip to content

1318 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1998

Last Sale Price
$80,000
Last Sale Date
Sep 23, 1983

Property Information

Block791
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class18
Description2SF-O-2AG 2907
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage2,907
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$389,600
53%
Improvement Value:$351,100
47%
Total Assessment$740,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,769+7.0%
2024$17,547+6.5%
2023$16,481+3.3%
2022$15,955+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 4153, Page 873