Skip to content

707 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1969

Last Sale Date
May 25, 2007

Property Information

Block806
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1.5SF-R-2B 2483
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$252,500
54%
Improvement Value:$214,700
46%
Total Assessment$467,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,589+7.1%
2024$10,818+6.6%
2023$10,145+3.4%
2022$9,813+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969