Skip to content

715 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1965

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jun 13, 2012

Property Information

Block806
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
DescriptionF1S
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage862
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$188,800
74%
Improvement Value:$66,100
26%
Total Assessment$254,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,459+7.0%
2024$6,039+7.6%
2023$5,614+3.3%
2022$5,435+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965