Skip to content

827 Sandpiper DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1955

Last Sale Price
$460,000
Last Sale Date
Jul 27, 2004

Property Information

Block927
Lot22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class16
Description1SF-R 1185
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,185
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$195,000
57%
Improvement Value:$148,900
43%
Total Assessment$343,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,714+7.0%
2024$8,147+30.5%
2023$6,241+3.3%
2022$6,042+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$460,000
DeedBook 12198, Page 1017

Property Sale

SaleMulti
$132,000
DeedBook 5290, Page 175

Property Built

Built

Year Built: 1955