Skip to content

962 Mallard DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1984

Last Sale Price
$147,455
Last Sale Date
Apr 2, 1984

Property Information

Block937
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description1.5SF-2AG 2493
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,493
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
46%
Improvement Value:$239,500
54%
Total Assessment$439,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,887+7.1%
2024$10,162+3.9%
2023$9,779+3.3%
2022$9,467+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$147,455
DeedBook 4196, Page 435

Property Built

Built

Year Built: 1984