Skip to content

954 Mallard DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1965

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 18, 2003

Property Information

Block937
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 1555
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,555
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$217,400
60%
Improvement Value:$146,300
40%
Total Assessment$363,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,216+7.0%
2024$8,616+6.5%
2023$8,092+3.3%
2022$7,834+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$337,500
DeedBook 11558, Page 778

Property Sale

SaleMulti
$210,000
DeedBook 10410, Page 741

Property Built

Built

Year Built: 1965