Skip to content

935 Mallard DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1982

Owner
---
Last Sale Price
$537,000
Last Sale Date
Oct 8, 2025

Property Information

Block938
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description1SF-R 1699
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,643
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$166,500
54%
Improvement Value:$140,200
46%
Total Assessment$306,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,772+7.0%
2024$7,266+6.5%
2023$6,824+3.3%
2022$6,606+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$537,000
Sq Ft1,643DeedBook 20180, Page 547Recorded10/30/2025

Property Sale

Sale
$55,600
DeedBook 4063, Page 785

Property Built

Built

Year Built: 1982