Skip to content

105 Reagan CourtLakewood, NJ 08701

Built 2009

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 23, 2010

Property Information

Block11
Lot155
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLakewood Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-S-L 43968
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage3,968
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$242,800
35%
Improvement Value:$448,300
65%
Total Assessment$691,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,174+5.1%
2024$16,338+4.2%
2023$15,684+0.3%
2022$15,643+3.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009