Skip to content

871 Railroad DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 8, 2002

Property Information

Block126
Lot55
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class16
Description2S-F-S-2AG 1965
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage1,965
Acreage3.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,800
48%
Improvement Value:$129,700
52%
Total Assessment$249,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,512+4.3%
2024$7,201+5.9%
2023$6,796+1.3%
2022$6,707+4.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$117,000
DeedBook 5435, Page 859

Property Built

Built

Year Built: 1977