Skip to content

24 Sea Meadow DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 12, 2022

Property Information

Block185
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description2S-F-2-1AG 2008
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage2,008
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,000
44%
Improvement Value:$94,200
56%
Total Assessment$168,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,065+4.3%
2024$4,854+8.6%
2023$4,470+1.3%
2022$4,411+4.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$86,900
DeedBook 15491, Page 1875

Property Built

Built

Year Built: 1974