Skip to content

192 Darryl DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$313,945
Last Sale Date
Jun 8, 2005

Property Information

Block172
Lot30
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-1AG2255
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,255
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,600
29%
Improvement Value:$185,200
71%
Total Assessment$260,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,853+4.3%
2024$7,527+5.9%
2023$7,104+1.3%
2022$7,010+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$313,945
DeedBook 12666, Page 768

Property Built

Built

Year Built: 2005

Property Sale

Sale
$440,000
DeedBook 12045, Page 912

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 10695, Page 1711

Property Sale

Sale
$227,500
DeedBook 5599, Page 632