Skip to content

12 Sea Meadow DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 1999

Property Information

Block184
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-S-R-1AG 1796
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage1,796
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,900
40%
Improvement Value:$104,900
60%
Total Assessment$174,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,263+4.3%
2024$5,045+5.9%
2023$4,762+1.3%
2022$4,699+4.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$93,000
DeedBook 5410, Page 14

Property Built

Built

Year Built: 1968