Skip to content

5 Teakwood DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1989

Last Sale Date
Mar 17, 2022

Property Information

Block190
Lot17
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage3,114
Acreage1.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,800
33%
Improvement Value:$209,200
67%
Total Assessment$314,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,455+4.3%
2024$9,062+5.9%
2023$8,553+1.3%
2022$8,440+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1989