Skip to content

234 Stage RoadTuckerton, NJ 08087

Built 1996

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Mar 29, 2021

Property Information

Block264
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1401

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG2080
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage2,080
Acreage1.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,000
44%
Improvement Value:$160,600
56%
Total Assessment$285,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,462+4.4%
2024$8,108+9.3%
2023$7,418+1.4%
2022$7,318+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000
Sq Ft2,080DeedBook 18429, Page 1827Recorded4/20/2021

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 5444, Page 676

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$2,000
DeedBook 5331, Page 852