Skip to content

15 Pineoak DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Last Sale Price
$405,000
Last Sale Date
Nov 11, 2010

Property Information

Block264
Lot44
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1401

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2UG
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage2,471
Acreage1.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,500
31%
Improvement Value:$265,100
69%
Total Assessment$384,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,396+4.4%
2024$10,919+5.7%
2023$10,327+1.3%
2022$10,192+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$405,000
DeedBook 14751, Page 82

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$147,500
DeedBook 12386, Page 1801