Skip to content

203 Division StreetTuckerton, NJ 08087

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 8, 2017

Property Information

Block272
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F-F 0912
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage912
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,500
62%
Improvement Value:$58,300
38%
Total Assessment$151,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,498+4.4%
2024$4,310+5.7%
2023$4,076+1.3%
2022$4,023+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$90,000

From:

To:

DeedBook 15867, Page 898Recorded8/8/2014

Property Built

Built

Year Built: 1955