Skip to content

323 Great Bay BoulevardTuckerton, NJ 08087

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 1999

Property Information

Block303
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F-F
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage895
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,100
58%
Improvement Value:$60,200
42%
Total Assessment$142,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,216+4.4%
2024$4,040+5.7%
2023$3,821+1.3%
2022$3,771+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$106,500
DeedBook 5151, Page 501

Property Built

Built

Year Built: 1957