Skip to content

235 Stage RoadTuckerton, NJ 08087

Built 1989

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Jun 5, 2006

Property Information

Block278
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1401

Building Details

Building Class17
Description1.5S-AL-F 1724
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage1,724
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,100
23%
Improvement Value:$168,200
77%
Total Assessment$219,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,498+4.4%
2024$6,226+5.7%
2023$5,888+1.3%
2022$5,811+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 13225, Page 1964

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 11349, Page 118

Property Sale

Sale
$104,000
DeedBook 5141, Page 990

Property Built

Built

Year Built: 1989