Skip to content

32 Westchester DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1997

Last Sale Price
$264,900
Last Sale Date
Aug 31, 2024

Property Information

Block285
Lot260
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2103

Building Details

Building Class35
Description2S-AL-W
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage1,408
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,300
24%
Improvement Value:$90,600
76%
Total Assessment$119,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,553+4.4%
2024$3,404+5.7%
2023$3,219+1.3%
2022$3,177+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$264,900
Sq Ft1,408DeedBook 19790, Page 1792Recorded9/13/2024

Property Sale

Sale
$127,500
Sq Ft1,408DeedBook 18343, Page 619Recorded3/2/2021

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 5653, Page 694

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

Sale
$1,100,000
DeedBook 5374, Page 385

Property Sale

Sale
$1,266,035
DeedBook 5242, Page 942