Skip to content

31 Pebble Beach LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1998

Last Sale Price
$157,000
Last Sale Date
Aug 10, 2010

Property Information

Block285
Lot323
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page2103

Building Details

Building Class35
Description2S-AL-W-1AG1488
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage1,488
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,000
24%
Improvement Value:$99,300
76%
Total Assessment$130,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,611+4.7%
2024$3,449+6.2%
2023$3,249+1.4%
2022$3,203+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$157,000
DeedBook 14685, Page 548

Property Sale

Sale
$110,833
DeedBook 5640, Page 492

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$1,100,000
DeedBook 5374, Page 385

Property Sale

Sale
$1,266,035
DeedBook 5242, Page 942