Skip to content

6 Mayflower DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1970

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
May 4, 2014

Property Information

Block290
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1416
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,416
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,700
44%
Improvement Value:$93,600
56%
Total Assessment$166,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,927+4.4%
2024$4,721+5.7%
2023$4,465+1.3%
2022$4,407+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000

From:

To:

DeedBook 15834, Page 1261Recorded6/25/2014

Property Sale

Sale
$124,900
DeedBook 10611, Page 1813

Property Built

Built

Year Built: 1970