Skip to content

10 Mayflower DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1988

Last Sale Date
Jul 21, 2021

Property Information

Block290
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description1.5S-W-F 1680
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,680
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,600
38%
Improvement Value:$119,100
62%
Total Assessment$190,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,650+4.4%
2024$5,414+5.7%
2023$5,120+1.3%
2022$5,054+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$157,500
DeedBook 10846, Page 360

Property Built

Built

Year Built: 1988