Skip to content

106 West Holly LaneTuckerton, NJ 08087

Built 1990

Last Sale Date
Oct 14, 2009

Property Information

Block294
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2185
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage2,185
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,800
40%
Improvement Value:$148,400
60%
Total Assessment$249,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,134+4.5%
2024$6,825+6.0%
2023$6,441+1.4%
2022$6,354+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1990